Як захиститися від шахраїв: правила банківської безпеки

 • Читається за 20 хв

Банківська картка — це швидко та зручно. За допомогою мобільного чи інтернет-банкінгу легше контролювати витрати, здійснювати онлайн-платежі. А щоб заплатити за обід чи покупки, пластик і зовсім не потрібен. Головне, щоб телефон підтримував функцію NFC. Однак саме зручність і доступність карток так приваблюють зловмисників. У статті ми зібрали основні правила безпеки, які допоможуть мінімізувати ризик втрати даних картки. 

Отже, почнемо.

 1. Нікому за жодних обставин не повідомляй конфіденційну інформацію, а саме паролі з SMS, PIN-код банківської картки, строк дії та CVV-код. Навіть співробітники банку не мають цього знати.
 2. Не записуй PIN-код своєї картки і тим паче не зберігай поряд з нею якісь підказки. Використовуй таку комбінацію цифр, яку зможеш запам’ятати (але не 1111).
 3. Якщо ти отримуєш повідомлення на кшталт «Вашу картку заблоковано» чи «Транзакція успішна» з дивного номера, не відповідай і не передзвонюй. Маєш сумніви щодо отриманої інформації? Краще звернися до банку через мобільний додаток або за номером, зазначеним на офіційному сайті.
 4. Те ж саме стосується повідомлень про грошовий виграш, перемогу в акції, лотерейний приз тощо. Особливо якщо ти не береш участі в жодних розіграшах. Краще заблокуй цей номер та повідом банку контакти можливих аферистів.
 5. Не плати за товар карткою в маловідомих інтернет-магазинах. В ідеалі — відкрий віртуальну картку спеціально для онлайн-оплат. Також звертай увагу на протокол сайту: адреси безпечних ресурсів починаються з https.
 6. Не забувай і про безпеку комп’ютера, з якого здійснюєш оплату. Перевір його на наявність вірусів чи підозрілих програм. Не використовуй для проведення онлайн-платежів комп’ютери загального доступу. Якщо справа термінова, скористайся мобільним додатком.
 7. Коли розраховуєшся карткою в магазині, тримай її завжди в полі зору. Не передавай третім особам та не лишай без нагляду.
 8. Треба зняти готівку? Використовуй для цього банкомати у відділеннях. Якщо альтернатив нема, уважно оглянь банкомат на предмет підозрілих накладок тощо. Не дозволяй стороннім спостерігати, як ти знімаєш кошти. І не забудь забрати картку!
 9. Якщо збираєшся за кордон, обов’язково повідом про це банк. Інакше у найважливіший момент твою картку можуть заблокувати. Також перевір залишок коштів, встановлені денні ліміти, подвійну конвертацію тощо. Підготуйся до мандрівки завчасно.
 10. Контролюй свій баланс. Слідкуй, куди і скільки грошей витрачаєш у мобільному додатку, зберігай чеки з великих покупок до закінчення гарантійного строку. Переглядай push-сповіщення: банк інформує лише про найважливіше. Також корисною, хоч і дещо старомодною, є послуга SMS-інформування. Якщо раптом у тебе зникне інтернет, банківський рахунок все одно під контролем.
 11. У разі крадіжки чи втрати картки негайно повідом про це банк. Щоб не гаяти час, скористайся функцією дистанційного блокування картки в додатку.
 12. І наостанок. Якщо ти самостійно повідомив/-ла шахраям дані своєї картки чи паролі, банк не може гарантувати повернення коштів.

Не втрачай пильність і дбай про безпеку своїх даних. Тоді користування банківською карткою завжди буде приємним і комфортним.

img
img

Хочеш бути першим?

Підписуйся на корисні листи від sportbank!
Без спаму, води й зайвих калорій
img
img
img
img

Досі без картки sportbank?
Активуй!

img
Введи номер телефону та отримай посилання для завантаження додатку
Активуй sportbank. Активуй себе!