Як вигідно відкрити депозит?

 • Читається за 17 хв

Як вигідно відкрити депозит?

Депозит — це банківський продукт, за умовами якого клієнт кладе свої гроші у банк на певний строк за визначеною процентною ставкою. Банк використовує ці кошти для інвестування та отримання прибутку, а клієнт отримує дохід у вигляді відсотків за збереження грошей на депозиті. Це достатньо поширене і просте тлумачення визначення депозит, але насправді суть такого банківського продукту набагато глибша. Тож спробуємо детально її розібрати у нашому матеріалі на прикладі вкладів sportbank нижче.

Які бувають депозити

Відповідно до Цивільного кодексу України, депозити поділяються на дві основні категорії: депозити до запитання та строкові депозити. Депозит до запитання передбачає внесення коштів без визначення конкретного терміну зберігання, та може бути повернений на перше прохання вкладника. Відсоткова ставка на такий депозит зазвичай є дуже низькою. За строковий депозит банки пропонують більш привабливу винагороду, проте такі рахунки завжди відкриваються на певний термін. У більшості випадків, вкладники звертаються до банків саме для відкриття строкових депозитів.

Різновид депозитів залежить від умов зберігання, процентної ставки, можливості внесення/зняття коштів до строку або без такої можливості. Але основною відмінною рисою, яка впливає на дохідність такого депозиту — це є термін, на який клієнт кладе свої гроші у банк. Є два види вкладів:

 • короткострокові;
 • довгострокові.

Короткостроковий депозит — це депозит, строк зберігання якого зазвичай не перевищує один рік. Зазвичай такі депозити розраховані на 1,3 і 6 місяців. Він має нижчу процентну ставку, ніж звичайний банківський депозит на більш ніж 6 місяців. Клієнт може внести кошти на короткостроковий депозит на будь-який строк від місяця до 1 року, і він може бути знятий в будь-який момент після закінчення строку зберігання.

Довгостроковий депозит — це депозит, строк зберігання якого складає або перевищує один рік. Зазвичай він має більш високу процентну ставку, ніж короткостроковий депозит, але його кошти не можуть бути зняті до закінчення строку зберігання без втрати процентів або з високою комісією. Довгостроковий депозит може бути використаний як інвестиційний інструмент для збереження коштів на довгий термін.

Загалом, короткостроковий депозит підходить для тих, хто шукає швидке та легке рішення для збереження грошей на короткий термін, тоді як довгостроковий може бути вигідним варіантом для тих, хто хоче зберігати гроші на тривалий термін та отримувати високі проценти.

У Спортбанк функцію короткострокового та довгострокового депозитів виконує вклад «Boooster». Це такий собі депозит-конструктор, дохід в якому залежить від опцій обраних клієнтом. Залежно від строку та умов вкладники можуть отримувати до 18% річних. При цьому мінімальна сума вкладу становить 500 грн, а максимальна — необмежена. Поповнення дозволено, протягом усього строку депозиту. Сума поповнення за місяць не повинна перевищувати початкову суму вкладу. 

На що звернути увагу при відкритті депозиту

При відкритті депозиту варто, перш за все, зупинитися на виборі банку та депозиту, а точніше детально вивчити умови за обраним депозитом. Такі умови завжди прописуються у депозитному договорі і основні з них:

 1. Термін депозиту: короткостроковий або довгостроковий.
 2. Розмір депозиту: це зазвичай залежить від можливостей клієнта та його фінансової стратегії.
 3. Процентна ставка: процентні ставки зазвичай залежать від терміну депозиту.

Крім того, слід детально вивчити депозитний договір і про його підписанні необхідно уважно перевірити такі деталі:

 1. Дати, зазначені в договорі: з якого дня відкривається депозит і коли закінчується термін вкладу.
 2. Пролонгація депозиту на новий термін відбувається автоматично чи ні. Це має бути прописано у договорі.
 3. Відсоткову ставку, яка вказана в договорі. Вона повинна відповідати тим, про які ви дізналися на сайті банку або у рекламі.
 4. Комісії, яку банк може стягувати за відкриття та ведення рахунку.
 5. Наявність круглої печатки на вашому примірнику договору банківського вкладу, оскільки відсутність печатки може зробити документ недійсним. У разі оформлення онлайн — наявність електронного підпису у договорі.

Важливо звернути увагу на всі деталі, щоб уникнути неприємних сюрпризів у майбутньому.

Іноді істотним параметром при виборі вкладу можуть стати обмеження, які існують для вкладників. Наприклад, існують вклади тільки для пенсіонерів чи військовослужбовців, або з фіксованими умовами за вкладом — розмір процентної ставки, строк, сума вкладу, спосіб нарахування відсотків тощо. І це значно обмежує при виборі і подальшому відкритті депозиту.

Достатньо просто відкрити депозит у Sportbank. Вклад «Boooster», як вже вище зазначалося, депозит-конструктор, умови якого підходять кожному. Але головне, що депозит у sportbank оформлюється абсолютно дистанційно, а управляти їм можна у мобільному додатку. Крім того, банк надає гарантію ФГВФО на всю суму під час воєнного стану та підтримку однієї з найбільших інвестиційно-фінансових груп України «ТАС».

Процентна ставка за депозитом

Ключовим параметром будь-якого депозиту є процентна (зазвичай річна) ставка, що визначає рівень винагороди клієнта. Її розмір може залежати від різних факторів. На першому місці стоїть термін депозиту. Як правило, чим він менше, тим менше прибутковість інвестицій. Хоча зрідка, банки порушують цю закономірність, проводячи різні акції.

Процентна ставка по депозиту зазвичай залежить від кількох факторів, включаючи рівень інфляції, облікову ставку НБУ та поточну ринкову ставку.

Зазвичай банки встановлюють процентну ставку на основі облікової ставки НБУ. За допомогою зміни розміру облікової ставки, НБУ впливає на споживчий та інвестиційний попит, а відповідно й інфляцію, адже якщо облікова ставка висока, то і відсотки за кредитами та депозитами також зростають, це стимулює людей та бізнес заощаджувати.

Процентна ставка визначається ставкою на рік. Це означає, що якщо ви зберігаєте 10 000 грн на депозиті під 18% річних, то ви отримаєте 1 800 грн за рік у вигляді відсотків. Однак необхідно пам’ятати, що будь-який прибуток, у тому числі і за депозитами, підлягає оподаткуванню. Тому сума процентів буде нижчою.

Депозит від Спортбанк має одну з найвигідніших ставок серед банків України, але розмір ставки залежить від умов зняття депозиту. Умови без дострокового зняття за депозитом «Boooster» достатньо дохідні:

 • 1 місяць — 15%;
 • 3 місяці — 16%;
 • 6 місяців — 17%;
 • 9 місяців — 17,5%;
 • 12 місяців — 18%.

 Якщо депозит із достроковим зняттям — ставка буде меншою на 0,5%.

Якщо ж все ж таки є сумніви щодо відкриття депозиту, то завжди можна відкрити ощадний рахунок, наприклад, у sportbank — це «Рюкзак». Зазвичай процентна ставка дещо нижча — 10%, але у клієнта є постійний доступ до грошей і можливість вивести їх на картку будь-коли. Також у додатку можна налаштувати автоматичне поповнення «Рюкзака», щоб накопичення коштів відбувалося максимально непомітно. Адже відкладати гроші на картку для списання на ощадний рахунок значно простіше. Ну і ще одна важлива відмінність — виплата процентів щоп’ятниці. Маленький приємний бонус перед вихідними.

img
img

Хочеш бути першим?

Підписуйся на корисні листи від sportbank!
Без спаму, води й зайвих калорій
img
img
img
img

Досі без картки sportbank?
Активуй!

img
Введи номер телефону та отримай посилання для завантаження додатку
Активуй sportbank. Активуй себе!