Як користуватися кредитною карткою: топ-7 важливих правил

  • Читається за 20 хв

Сьогодні кредитна картка — один із найпопулярніших фінансових інструментів. Вона допомагає придбати що хочеш і коли хочеш. Однак якщо ти не знаєш базові правила використання кредитних коштів, замість приємних  покупок можеш отримати борги. У статті ми зібрали топ-7 правил, які допоможуть користуватися кредиткою з максимальною вигодою. Читай і запам’ятовуй.

1. Уважно ознайомся з тарифами.

Перш ніж оформити кредитну картку, треба розглянути пропозиції різних банків. У кого нижча процентна ставка, хто пропонує вищий кредитний ліміт, чи є додаткові бонуси тощо. Ретельно вивчи комісії та платежі, порахуй, чи вигідно тобі користуватись такими тарифами. І лише після цього відкривай кредитку.

2. Користуйся кредитними картками з пільговим періодом.

Під час оформлення кредитної картки зверни увагу на наявність грейс-періоду. Це час, коли ти можеш користуватися кредитною лінією без сплати процентів. У різних банків цей строк відрізняється  тривалістю. Наприклад, у sportbank пільговий період — до 62 днів. Надалі за використання кредитних коштів будуть нараховуватися проценти. Якщо вчасно повертати гроші, ти завжди будеш у грейс-періоді. Тобто без жодних переплат банку, але з можливістю купувати в кредит.

3. Не знімай готівку з кредитки.

У більшості банків комісія за зняття кредитних коштів відчутно вища, ніж за зняття власних. Наприклад, 5% від суми та навіть більше. Крім того, на такі операції рідко поширюється грейс-період. Тобто одразу після зняття банк може почати нараховувати проценти. Отже, якщо хочеш уникнути зайвих витрат, ознайомся з умовами зняття кредитних коштів у банкоматах.

4. Гаси заборгованість повністю.

Поки ти в пільговому періоді, суму заборгованості можна поділити на кілька платежів. Але коли час сплив і банк почав нараховувати проценти, краще повернути борг повністю. Чому? Якщо гасити маленькими сумами, проценти «з’їдатимуть» частину грошей, які ти вносиш для сплати тіла кредиту. Як результат — процес триватиме набагато довше, а ти за цей час добряче переплатиш банку.

5. Встанови свої ліміти.

Коли в руках кредитка, хочеться купити все й одразу. На шопінгу з друзями це бажання стає ще сильнішим. Але витрачені кошти треба повертати банку. Щоб не придбати зайвого, радимо встановити денні ліміти на картці. Це допоможе не вийти за рамки запланованого бюджету та уникнути імпульсивних покупок. Загалом правило працює і для власних коштів на дебетовій картці. Тож якщо прагнеш навчитись контролювати витрати — ось тобі чудовий інструмент.

6. Юзай мобільний та інтернет-банкінг.

Майже всі банки пропонують інтернет-банкінг, sms-інформування, власні мобільні додатки. Завдяки цим інструментам ти можеш у будь-який час доби переглянути стан рахунку, отримати виписку тощо. Як мінімум це допоможе контролювати витрати, адже всі транзакції видно в додатку. Як максимум — вбереже від шахраїв, адже загублену чи викрадену картку можна заблокувати дистанційно навіть без дзвінків до контакт-центру.

7. Регулярно користуйся кредитною карткою.

Так, «регулярно» тут ключове слово. За часте використання кредитних коштів банки пропонують клієнтам різноманітні бонуси, наприклад, кешбек, участь у спеціальних акціях, розіграшах тощо. Це дуже вигідно, адже якщо ти не виходиш із грейс-періоду та додатково отримуєш бонуси, то можеш навіть збільшити свій баланс. Також деякі банки встановлюють комісію за обслуговування неактивного кредитного рахунку. Тому якщо не маєш у планах юзати кредитку регулярно, зваж усі «за» і «проти» перед оформленням.

Ось і все. Як бачиш, нічого складного. Читай наші статті та користуйся банківськими послугами з максимальною вигодою.

img
img

Хочеш бути першим?

Підписуйся на корисні листи від sportbank!
Без спаму, води й зайвих калорій
img
img
img
img

Досі без картки sportbank?
Активуй!

img
Введи номер телефону та отримай посилання для завантаження додатку
Активуй sportbank. Активуй себе!