Скільки кредитів можна взяти одночасно: розгорнута відповідь на важливе питання

  • Читається за 15 хв

Ще не виплатили кредит за авто, а вже потрібно взяти на пральну машину? Чи виплачуєте за ігровий ноутбук, а тут вигідна іпотека прилетіла? У цій статті ми розберемо питання, скільки можна взяти кредитів та як їх комбінувати між собою. Також ви дізнаєтеся, скільки можна взяти кредитів на одну особу.

То скільки кредитів можна взяти в одному банку?

Загалом, банку неважливо, скільки кредитів ви взяли раніше. Закон України тут теж не накладає жодних обмежень. Головне — це їхня загальна сума, чи вчасно ви їх виплачуєте, а також сума вашого доходу. Зважаючи на ці умови, кількість можливих кредитів у різних клієнтів буде відрізнятися. Є неписане правило: сума щомісячних виплат за кредитами не має бути вищою за половину місячного доходу. Деякі банки встановлюють поріг у 70%. Таким чином, їхнє обслуговування не буде обтяжувати клієнта, і він не перетвориться на боржника.

Однак треба розуміти, що з кожною новою позикою ризик відмови зростає. Чому? Окрім тіла кредиту, потрібно виплачувати проценти. У разі прострочок додаються штрафи, пеня. Боргове навантаження збільшується і стає непосильним для клієнта, що не вигідно банку. Хіба що, ваш дохід значно перевищує необхідну суму виплат. Але чи потрібні вам тоді п’ять-шість кредитів? 😉

Крім того, відповідь на питання «скільки можна взяти кредитів в одному банку» залежить від видів оформлених позик. Тобто, якщо ви маєте вже згадані вище кредит на автівку чи житло, а бажаєте додати розстрочку на холодильник, банк з легкістю піде вам назустріч. Однак, якщо у вас кілька невиплачених споживчих кредитів, навряд чи ви зможете розраховувати на оформлення іпотеки.

І ще одне важливе питання: скільки можна взяти споживчих кредитів? Тут, певно, краще відповість ваш ліміт на картці. Зазвичай, такі кредити доступні клієнтам у вигляді розстрочки, яка прив’язується до кредитної картки. Якщо ліміт мінімальний, то і позика буде відповідна.

Чи можна взяти два кредити у різних банках?

Як і в попередньому випадку, цього ніхто не забороняє. Відмовили в одному банку — є сенс спробувати щастя в іншому. Ви самі вирішуєте, скільки кредитів можна взяти у різних банках. Але враховуйте, що кожен банк має власні скорингові системи. Результати їхньої перевірки впливають на рішення, видавати конкретному клієнту гроші чи ні. Важливо знати, що УБКІ враховує усі подібні запити банків та вносить дані в закриту частину кредитних історій позичальників. Тому будь-яка подана кредитна заявка має вплив на вашу кредитну історію.

Також будьте готові надати додаткову інформацію. Це можуть бути документи на нерухомість чи транспорт, відомості про депозити, додатковий дохід. Деякі банки можуть поцікавитися навіть вашим закордонним паспортом. Адже наявність віз чи відміток про перетин європейського кордону свідчить про фінансовий достаток клієнта. В окремих випадках представник банку може зв’язатися з вашим роботодавцем. 

Щодо термінів подачі заявок, законних обмежень тут також не передбачено. Можна одночасно подавати заявки до різних фінансових установ.

Отже, тепер ви знаєте, скільки кредитів можна взяти одній людині. Головне правило — сумлінно виконувати кредитні зобов’язання та мати достатній дохід. Якщо відчуваєте, що два і більше кредитів вам не під силу, краще відмовитись від цієї ідеї та накопичити необхідні кошти. Тут вам допоможуть ощадний рахунок чи вигідний депозит.

img
img

Хочеш бути першим?

Підписуйся на корисні листи від sportbank!
Без спаму, води й зайвих калорій
img
img
img
img

Досі без картки sportbank?
Активуй!

img
Введи номер телефону та отримай посилання для завантаження додатку
Активуй sportbank. Активуй себе!