Особливості користування карткою sportbank за кордоном: зняття готівки, розрахунки, перекази

 • Читається за 15 хв

Після початку повномасштабного вторгнення росії на територію України багато наших співгромадян виїхали за кордон. Відповідно, актуальність розрахунків банківськими картками в інших країнах зросла в рази. Однак питання тарифів досі для багатьох залишається відкритим. Ми вирішили зібрати усю необхідну інформацію в один матеріал, щоб допомогти клієнтам sportbank і не тільки. Отже, почнемо.

Наразі Національний банк України встановив певні ліміти на значну кількість операцій. Це зроблено з метою зберегти стабільність фінансової системи України та не допустити масового виведення капіталу за кордон.

Зняття готівки з картки sportbank за кордоном

Якщо ви маєте валютний рахунок, то згідно зі встановленими лімітами НБУ, можете щомісячно знімати до 100 тис. грн у еквіваленті. З гривневого — 12,5 тис. грн на сім календарних днів, це близько 50 тис. грн на місяць.

Знімати кошти можна як у банкоматах, так і в касах зарубіжних банків. Для карток sportbank діють наступні тарифи.

У банкоматах зарубіжних банків:

 • за рахунок власних коштів — 2% від суми операції; 
 • за рахунок кредитних — 4,9%;
 • ліміт — 50 000 грн на місяць (загальний для банкоматів і POS-терміналів).

У касах зарубіжних банків: 

 • за рахунок власних коштів — 2% від суми операції; 
 • за рахунок кредитних — 4,9%;
 • ліміт — 50 000 грн на місяць.

Зауважте, іноземні банки можуть встановлювати власні ліміти і комісію на зняття коштів у банкоматах. Однак АТМ Euronet відмінила комісії для українських карток. Зняти готівку можна в Україні, Польщі, Угорщині, Словаччині та Румунії. 

Розрахунки карткою в інших країнах

Тут також не обійшлося без певних обмежень на гривневі розрахунки. Ліміт на оплату покупок у магазинах, різноманітних послуг, а також оплату онлайн-покупок на іноземних сайтах, складає 100 тис. грн на місяць з усіх рахунків клієнта, які відкриті у гривні в одному банку. Але це правило не поширюється на купівлю товарів військового призначення волонтерами, які можуть документально підтвердити свою діяльність. 

Розрахунки з валютних карток українських банків можна здійснювати без обмежень. Також варто додати, що НБУ тимчасово заборонив купівлю за кордоном цінних паперів, акцій, облігацій та сплати за брокерські послуги картками українських банків.

Перекази між картками за кордоном

Згідно з постановою НБУ з 5 жовтня 2022 року заборонено здійснювати P2P-перекази чи операції «quasi cash» з гривневих платіжних карток на картки іноземних банків. Однак перекази можна здійснювати з валютних карток. Щомісячний ліміт складає 100 тис. грн у еквіваленті для обох видів операцій.

Тобто, якщо цього місяця ви вже надіслали комусь 100 тис. грн у валюті за кордон, то не можете провести платежі «quasi cash», і навпаки. До операцій «quasi cash» відносяться поповнення електронних гаманців, рахунку криптобіржі, брокерських або форекс-рахунків, купівля віртуальних активів тощо.

Але бувають і винятки. Зокрема, це стосується оплати навчання за кордоном, виплати аліментів, лікування в медичних закладах, витрат, пов’язаних зі смертю близьких людей. На такі перекази, підтверджені документально, обмеження не поширюються.

Для волонтерів, які купують товари військового призначення, щомісячний ліміт на перекази складає 400 тис. грн у еквіваленті. До таких товарів належать тепловізори, бронежилети, каски, шоломи, військова і тактична форма, військове та тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для слідкування, безпілотні літальні апарати, спальні мішки, каремати та засоби для надання домедичної допомоги, рації.

Які ж тарифи для переказів за кордоном пропонує мобільний банк sportbank?

 • Власні кошти між картками sportbank у додатку— без комісії.
 • На картки інших банків у додатку — 10 разів, але не більше 30 тис. грн на місяць без комісії, далі — 2% від суми операції + 5 грн.
 • Перекази через інші сервіси: комісія для переказів до 5 тис. грн  — 2% + 5 грн, більше 5 тис. грн — 0,5%, мінімум 100 грн. Також можлива додаткова комісія сервісу, через який здійснюється переказ. 
 • Перекази з картки на картку кредитних коштів — 4,9% від суми операції.

Також варто згадати, що зовсім скоро sportbank презентує власну валютну картку в доларах та євро. Слідкуйте за інформацією на офіційному сайті та в соцмережах банку.

Інші варіанти міжнародних переказів

Окрім P2P, клієнти sportbank мають можливість здійснювати перекази за номером IBAN та отримувати валютні перекази SWIFT.

Тарифи на перекази по IBAN на рахунки в інших банках:

 • без комісії;
 • максимальна сума однієї операції — 1,5 млн грн; 
 • максимальна сума здійснених операцій протягом доби — 5 млн грн; 
 • максимальна кількість операцій на добу — 150.

Якщо ви здійснили переказ по IBAN із валютної картки, що випущена в Україні, на картку sportbank, зарахування відбудеться у гривнях.

Ще один альтернативний спосіб здійснення переказів — це скористатися міжнародним сервісами Western Union, MoneyGram, Ria тощо. Докладну інформацію шукайте на їхніх офіційних сайтах.

Отже, навіть з наявними на сьогодні лімітами від НБУ, ви можете повноцінно користуватися карткою sportbank за кордоном. Якщо маєте додаткові запитання, пишіть або телефонуйте нашій команді підтримки. Будемо раді вам допомогти. 😊

Вперед до Перемоги зі sportbank!

img
img

Хочеш бути першим?

Підписуйся на корисні листи від sportbank!
Без спаму, води й зайвих калорій
img
img
img
img

Досі без картки sportbank?
Активуй!

img
Введи номер телефону та отримай посилання для завантаження додатку
Активуй sportbank. Активуй себе!