Кредитна і дебетова картки: у чому різниця та яку обрати

  • Читається за 20 хв

Складно знайти людину, яка жодного разу не користувалась банківською карткою. Сьогодні це неймовірно популярний та зручний фінансовий інструмент. Картки діляться на два види: дебетові та кредитні. У чому між ними різниця та які переваги має кожна з них, розказуємо далі.

Дебетова картка

img

Цей вид карток нагадує гаманець. Тобто ти не можеш витратити більше, ніж маєш на рахунку. Власники зберігають на ній власні кошти, отримують на цю картку зарплату, пенсію чи соціальні виплати. З її допомогою зручно оплачувати покупки, знімати готівку в банкоматах без комісії, здійснювати внутрішні перекази чи на картки інших банків тощо. 

Sportbank пропонує своїм клієнтам зручну дебетову картку sport біла, на яку можна отримувати виплати за депозитом, зарплату, та зручно відокремлювати свої власні кошти від кредитних.

Також деякі банки пропонують отримувати кешбек або процент на залишок власних коштів. Такий собі «депозит у кишені». Наприклад, клієнти sportbank можуть накопичувати кошти на ощадному рахунку «Рюкзак» під 10% річних. Але на відміну від класичного депозиту, гроші можна зняти коли завгодно без втрати процентів. Виплата процентів клієнтам здійснюється щотижня в п’ятницю.

img

Однак під час оформлення дебетової картки варто ознайомитися з тарифами за її обслуговування. Це може бути плата за випуск, комісія за місячне або річне користування карткою, інші платежі. Таким чином можна уникнути переплат і вибрати максимально вдалий варіант для себе. До речі, у sportbank це все безкоштовно.

Кредитна картка

Кредитка має фактично всі переваги дебетової картки: зручні розрахунки в магазині, поповнення мобільного, перекази коштів тощо. Однак завдяки наявності кредитного ліміту вона дає клієнту більше фінансової свободи. Тобто замість того, щоб кілька місяців накопичувати, можна придбати бажане і користуватися вже сьогодні. А гроші повернути протягом грейс-періоду без сплати процентів.

Так у sportbank пільговий період — до 62 днів. Тобто у разі великих покупок, мандрівок чи непередбачених витрат можна скористатися кредитними коштами і повернути до закінчення пільгового періоду без переплат.

Кредитний ліміт є поновлюваним. Щойно ти гасиш заборгованість, ліміт знову доступний на картці. Ще одна важлива відмінність: на кредитну картку не можна отримувати зарплату чи соціальні виплати.

Також кредитка і дебетова картка відрізняються тарифами. Наприклад, за зняття кредитних коштів у банкоматі можна заплатити чималеньку комісію. Водночас за регулярне використання кредитної картки банк дарує щедрі бонуси. Зокрема sportbank пропонує підвищений кешбек на купівлю товарів із певних категорій за кредитні кошти. 

До речі, ощадний рахунок «Рюкзак» від sportbank доступний і для власників кредитних карток. Можна накопичувати чи зберігати на ньому власні кошти під процент, а користуватися кредитними та отримувати бонуси.

А тепер про мінуси. Оформити кредитну картку може не кожен. Ключовими факторами у цьому питанні є кредитна історія клієнта, щомісячний дохід та вікові обмеження. Але завжди рішення стосовно кожного  клієнта приймається банком індивідуально.

Що вибрати?

Усе залежить від твоїх цілей. Доцільно мати в гаманці обидві картки: дебетову — для виплат і зберігання коштів, кредитну — для вигідних покупок та приємних бонусів. Як бачиш, різні картки закривають різні потреби. Тому радимо проаналізувати тарифи українських банків, а потім вибрати найпривабливіші для тебе варіанти.

img
img

Хочеш бути першим?

Підписуйся на корисні листи від sportbank!
Без спаму, води й зайвих калорій
img
img
img
img

Досі без картки sportbank?
Активуй!

img
Введи номер телефону та отримай посилання для завантаження додатку
Активуй sportbank. Активуй себе!