Що таке пільговий період і як ним правильно користуватися

  • Читається за 23 хв

Грейс-період, або пільговий період, — зовсім не нове поняття. Якщо коротко, це те, що робить користування кредиткою дійсно вигідним та зручним. У статті ми зібрали основні правила використання грейс-періоду, які будуть корисними і новачкам, і активним юзерам кредитних коштів. Отже, почнемо.

Що таке пільговий період

Пільговий період, або грейс-період, — це певний часовий проміжок, протягом якого не нараховуються проценти за користування кредитним лімітом або овердрафтом. Середня тривалість — від 30 до 62 днів. Відлік може починатися з дня проведення операції або з першого числа календарного місяця, в якому було здійснено транзакцію. Мобільні банки, на відміну від класичних, пропонують довші пільгові періоди. Зокрема, у sportbank грейс-період — до 62 днів.

У різних банків список операцій, на які поширюється пільговий період, відрізняється. В основному це безготівкові операції з оплати придбаних товарів (робіт, послуг) у торговельних мережах або мережі «Інтернет». Наприклад, у sportbank такі операції, як зняття готівки чи перекази з картки на картку, не входять до переліку грейсових. Тож якщо захочеш зняти в банкоматі кредитні кошти, доведеться сплачувати проценти згідно з тарифами банку.

Ще один важливий момент — мінімальний щомісячний платіж. У більшості банків його передбачено незалежно від пільгового періоду. Зазвичай це близько 100 грн. Тому обов’язково ознайомся з тарифами. Якщо в них зазначено про сплату щомісячного платежу, врахуй це під час користування кредиткою.

Основні правила користування пільговим періодом:

  1. Як уже говорили вище, суть грейс-періоду в тому, щоб повернути кредитні кошти до його закінчення. Якщо не встигнути цього зробити, банк почне нараховувати проценти. Тому обов’язково визнач дати початку і закінчення пільгового періоду. Можливо, частину боргу потрібно внести до певного числа, а решту суми — до кінця грейс-періоду.
  2. Зверни увагу: день погашення заборгованості та день зарахування коштів на картковий рахунок можуть відрізнятися. Так буває, якщо вносити гроші через термінал, переказувати з іншого банку чи через поштові відділення. Краще поповни рахунок завчасно, щоб встигнути повернути кредитні кошти до потрібної дати. Те саме стосується сплати щомісячного мінімального платежу.
  3. Краще внеси суму заборгованості повністю. Інакше на залишок нарахують проценти за ставкою, визначеною у договорі.
  4. З’ясуй, чи важлива кількість здійснених транзакцій. Це до пункту про перелік грейсових операцій.
  5. Активно юзай бонуси, які банк нараховує за використання кредитних коштів, — підвищений кешбек за покупки, участь в ексклюзивних розіграшах чи акціях тощо. Це зробить користування кредиткою ще вигіднішим. Банк не нараховує бонуси? Оформлюй кредитну картку там, де тобі запропонують найкращі умови.

Наостанок хотілося б додати, що відповідальне використання кредитних коштів формує твою позитивну кредитну історію. А чим краща кредитна історія, тим більше шансів у майбутньому отримати вищий кредитний ліміт чи іпотеку на власне житло.

img
img

Хочеш бути першим?

Підписуйся на корисні листи від sportbank!
Без спаму, води й зайвих калорій
img
img
img
img

Досі без картки sportbank?
Активуй!

img
Введи номер телефону та отримай посилання для завантаження додатку
Активуй sportbank. Активуй себе!